Haber

2023’te Süper Kupa ne zaman oynanacak?

TFF’den yapılan açıklamada, “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi ön eleme müsabakalarının üst üste haftalarda oynandığı, bu nedenle uygun dinlenme günü olmaması nedeniyle TFF Süper Kupa müsabakalarının sezon öncesi oynanmasının mümkün olmadığı” belirtildi. Peki, 2023’te Büyük Kupa ne zaman oynanacak?

SÜPER KUPA 2023 NE ZAMAN OYNANACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamada, geçtiğimiz dönem Marvellous Ligi’ni şampiyon tamamlayan Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Fenerbahçe’nin ortasında oynanacak TFF Muhteşem Kupa mücadelesinin, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi maçları nedeniyle devre arasında olacağı belirtildi.

Açıklamada, “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi eleme maçları arka arkaya haftalarda oynanmaktadır. Bu nedenle Galatasaray kulübümüzün maçları Salı/Çarşamba günleri, Fenerbahçe kulübümüzün maçları ise Perşembe günü oynanacağı için uygun bir dinlenme günü olmaması nedeniyle TFF Muhteşem Kupa maçının devreden önce oynanması mümkün değildir. Tüm bu nedenler dikkate alınarak stadın maçın ortasında oynanmasına karar verilmiştir.” sözlerine yer verildi.

haberayvacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu