Haber

CHP’li Ağbaba, esnaf iflaslarını ‘Başkanlık Sistemi’ne benzetti

ANKARA (İGFA) –CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı’ndan bu yana iflas edenlerin sayısının 44 ilin nüfusunu geçtiğini iddia etti.

Ağbaba, yılın ilk üç ayında meslekten ve sicilden ayrılarak iflas eden esnaf sayısının en az 35 bin 774 olarak kaydedildiğine dikkat çekti.

Yılın ilk 3 ayında 35 bin 774 esnafın iflas etmesi son 4 yılın rekorunu kırdı.

Bu yılın ilk üç ayında meslekten ve sicilden ayrılarak iflas eden esnaf sayısı en az 35 bin 774 olarak kaydedildi. 7 bin 67 ile sicilden ayrılan esnaf sayısı 28 bin 707 oldu. Bu yılın ilk çeyreğinde 35 bin 774 esnaf iflası 2019’dan bu yana en yüksek çeyreklik iflas vakaları oldu.

Başkanlık sistemi 583 bin 314 esnafın ekmek sepetini elinden aldı.

14 MAYISTAN SONRA MÜŞTERİLERİMİZİN KREDİ FAİZLERİ SİLİNECEKTİR.

14 Mayıs seçimlerinden sonra esnafın nefes alması ve ekmek teknesini kaybetmemesi için ilk yapılacak şeyin bankalara ve kredi kefil kooperatiflerine olan borçlarının faizlerinin silinmesi olduğunu öne süren Ağbaba, şöyle konuştu: ” İşyeri kira ödemelerinde de stopaj oranını sıfırlayacağız, ticaret sicil kayıtlarına ve esnaf odalarına bağlı süreler dikkate alınarak geriye dönük borçlanma hakkı tanıyacağız ve 9 bin günlük prim eşitsizliğine son vereceğiz.

haber-cungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu