Haber

CHP’nin Eylem Planı: “Elektriği kesseler de koltuklarda uyuyacağız”

Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımaması üzerine başlayan krizin yansımaları devam ediyor. CHP, yeni lider Özgür Özel başkanlığında büyük bir toplantı yaptı ve Yargıtay’ın kararına karşı bir dizi protesto planlandı. CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP’nin eylem planının ayrıntılarını açıkladı.

CHP, Yargıtay’ın aldığı kararı ‘darbe girişimi’ olarak yorumladı ve bu karara kamuoyuyla birlikte sert tepki göstereceklerini duyurdu.

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, “Perşembeden Cumaya, Cumadan Cumartesiye, Cumartesiden Pazara, Pazartesiden Salıya burada olacağız. En az 20 kişilik gruplar halinde. Hafta sonu da devam edecek. Elektriği kesebilirler, ışıkları kapatabilirler. Geceleri kanepede uyuyacağız. Sorun, Yargıtay’ın dün yaptığı, Anayasa Mahkemesi kararının tanınmadığı ve Anayasa Mahkemesi üyelerinin hata olduğu yönündeki garip açıklamadır. “Bu, FETÖ savcılarının 7 Şubat 2012’de Hakan Fidan’ın gözaltına alınması sırasında yaptığı darbenin benzeridir” dedi.

Zeybek, yargı darbesinin arkasında MHP ve AKP’nin birlikte olduğunu belirterek, “Anayasa Mahkemesi olmayan bir Türkiye özlemine yönelik bir arayış görüyorum.”

Zeybek, Meclis’teki tüm partilerin Yargıtay kararına karşı çıktığını vurgulayarak, “İttifakların dağıldığı söyleniyor, bu ittifakların dağılmaması gerektiğinin en temel göstergesi. AKP ve MHP ittifakına karşı Türkiye ittifakının başarması gereken süreç tam da budur. Yargı darbesine karşı Meclis’te ittifak oluşmuş gibi görünüyor. “Meclis’te yargı darbesine karşı bir ittifak oluştuğunu görüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu