Haber

İran Dışişleri Bakanlığı web sitesinin saldırıya uğradığını doğruladı

İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın haberine göre Kenani, Dışişleri Bakanlığı internet sitesinin hacklenmesiyle ilgili açıklama yaptı. Kenani, sitenin orta kısmının siber saldırıya uğradığını belirterek, gerekli önlemlerin alındığını ve tüm hizmet sistemlerinin aktif olarak halkın kullanımına açıldığını kaydetti.

Kenani, “Sosyal medyada Dışişleri Bakanlığı’na ait olduğu yönünde yayınlanan bilgiler yanlış ve asılsızdır. Bugün olanlarla hiçbir ilgisi yok (siber saldırı) ve sadece bir medya abartması.” değerlendirmesini yaptı.

İran medyasında yer alan haberlere göre, bir hacker kümesinin saldırısı sonucu Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesi bir süreliğine çevrimdışı oldu. Saldırıyı gerçekleştiren grup, bakanlığa ait çok sayıda gizli belgeyi ele geçirdiğini iddia etti.

Ele geçirilen bilgiler arasında kimlik belgeleri, bakanlık yazışmaları, telefon numaraları ve binlerce bakanlık çalışanına ait listenin bulunduğu iddia edildi.

Hacklenen sitenin ana sayfasında bir süredir ülkede terör örgütü sayılan Halkın Mücahitleri Örgütü başkanlarının fotoğrafları ve “Hamaney’e ölüm, yaşa Rajevi” ibaresi yer alıyordu.

“Kıyam ta Serneguni” adlı hacker grubu, İslam Kültür ve İrtibat Kurumu’nun internet sitesini hacklediğini ve 200 bin belge ele geçirdiğini iddia etti.

haber-ozvatan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu