Haber

İzzeddin el Kassam Tugayları İsrail tankını RPG ile havaya uçurdu

İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze’de İsrail tankını RPG ile havaya uçurdukları anın görüntülerini yayınladı.

İSRAİL ORDUSU HAMAS’A KARŞI ZORLUK YAŞIYOR

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de başlattığı Mescid-i Aksa Sel Operasyonu’nun ardından Gazze’yi abluka altına alan İsrail ordusu, katliamı sürdürüyor. İsrail’e havadan bomba atan İsrail, kentte İzzeddin El Kassam Tugayları ile de çatışıyor.

İSRAİL TANKINI RPG İLE patlattılar

Şehirdeki çatışmalarda zor günler geçiren İsrail ordusuna ağır darbe indiriliyor. Yayınlanan son görüntülerde El Kassam Tugayları’na bağlı bir savaşçı, elinde RPG ile İsrail ordusuna ait bir tankı havaya uçurdu. Saldırıyla birlikte İsrail tankı alevler içinde kaldı.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, “İsrail’in Mescid-i Aksa başta olmak üzere Filistinlilere ve onların kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle 7 Ekim sabahı kapsamlı bir saldırı başlatırken. İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı. başlattı. İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 38’i asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu. İsrail’e göre Kassam Tugayları’nda 239 İsrailli tutuklu bulunuyor.

GAZZE’DE CAN KAYIPLARI 11 BİNİ AŞTI

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Gazze’de İsrail saldırılarında 4 bin 506’sı çocuk, 3 bin 27’si kadın olmak üzere 11 bin 78 Filistinli öldürüldü, 27 bin 490 kişi de yaralandı. Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 182 Filistinliyi öldürdü. İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Kudüs çevresini ve Filistin Kızılayı’na bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. , tahliyeyi zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 70 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu