Haber

Meksikalılar belediye başkanını kaçırdı

Meksikalıile ilgili pueblailde bulunan TepeyahualcoBölgede çıkan orman yangınına belediye yetkililerinin yeterli müdahalede bulunmadığı gerekçesiyle yaklaşık 100 kişilik bir grup olay yerine geldi. protestoorganize.

Belediye binası önünde toplanan protestocular, bölgede geniş bir alanda tahribata yol açan yangına uzun süre müdahale edilmediğini belirterek yetkililerden açıklama istedi. Saatler sonra, Tepeyahualco Belediye Başkanı Monica Martinez ve birkaç belediye meclis üyesi, protestocularla görüşmek için belediye binasına geldi.

Yetkililerin halkla yaptığı toplantıda anlaşma sağlanamayınca göstericilerin ortasında 30 kişilik bir grup toplandı. Belediye Başkanı Monica Martinezbelediye meclis üyelerini kaçırdı

Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin istifasını talep eden protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde yetkilileri yakarak öldürmekle tehdit etti.

Puebla eyaleti İçişleri Bakanı Julio Roberto GomezVerdiği ifadede Puebla eyalet polisinin Tepeyahualco kentinde operasyon düzenleyeceğinden ve kaçırılan görevlilerin kurtarılacağından bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu