Haber

Yeni Genç Muratspor’un teknik patronu belli oldu

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) –BAL ligi gruplarından temsilcimiz Yeni Genç Muratspor’da yeni dönem hazırlıkları başladı.

Geçen yıl BAL ligine şampiyon olarak yükselen Yeni Genç Muratspor, Fenerbahçe’nin çeşitli yaş kategorilerinde ve profesyonel liglerde teknik direktörlük yapan Mustafa Ertem ile anlaştı. İmzanın ardından konuşan Teknik Müdür Ertem, “Memleketimin takımı olduğu için buraya imza attım. En büyük hedefim efsane Muratspor’u yaşatmak ve elde edilen başarıyı kalıcı hale getirmek” dedi.

“Bilinsin ki ben buraya para için değil başarılı olmak ve genç fidanlarımızı futbola kazandırmak için geldim” diyen Erten, “İlk teklif geldiğinde sadece 2 saat düşündüm ve hemen evet dedim. tarihi başarılarla dolu bu kadim semtin tarihine adımı yazmaktır.Öncelikli hedefimiz ligi zirvede bitirmek ve başarıyı kalıcı kılmak olacaktır.Burada kaldığım bir hafta içinde herkesin uyuduğunu gördüm. Futbolla içli dışlı ve gencinden yaşlısına herkes Muratspor’u seviyor.Kulübün maddi sıkıntıları var.Futbolla mücadele ettiğinizi biliyorum ama futbola aç ve kendini kanıtlama hayali olan oyuncularla anlaştık. ve bir üst liglere geçiş. Anlaştığımız oyuncularla bu ligi rahatlıkla aşacağımızdan şüphem yok. Yönetimdeki arkadaşlarımızla oturup 1 yıllık planımızı yaptık. Umarım giderler ve maliyetler konusunda her şey yolunda gider. Rabbim gönlümüzde olanı ahirette yaşamayı nasib eylesin. Burada eksik olan tek şey Muratspor’u seven herkese maddi manevi destek olması. Bunu da tribün kültürüyle ün yapmış taraftar gruplarımızın desteğiyle başaracağız. Allah bizi sizin karşınızda mahçup etmesin” dedi.

BAYSAL: “SORNUMUZ ÇOK VAR, MALZEME VE DESTEK BEKLİYORUZ”

İmzanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kulüp Lideri Orhan Baysal, “Daha önceki kulüplerde elde ettiği başarılarla kendini ispatlamıştır. İnşallah ülkemizde daha nice başarılara imza atacak ve daha nice başarılara imza atacaktır.” kulübümüze.Kulüp olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz ve maddi manevi takviyeye ihtiyacımız var.Aylardır ihale sürecinde olan ve bir türlü halledilemeyen stat tamiri başta olmak üzere birçok mağduriyetle karşı karşıyayız. Bir yıllık planlama yaptığımızda oyuncularımızın kalacakları tesis, futbolcu giderleri, yol giderleri gibi birçok gider sadece yönetim kurulumuzun karşılayabileceği bir gider değildir. sorumluluk ve Muratspor’umuza sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu