Yaşam

Bodrum Belediyesi, belediye personeline yönelik “Saha Çalışanları İçin Çalıştaylar” düzenliyor

Bodrum Belediyesi tarafından belediye personeline yönelik “Tarla Çalışanlarında Psikolojik İlk Yardım Çalıştayı ve Cinsiyet Rolleri Çalıştayı” düzenlendi.

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bürosu işbirliğiyle 3 Mayıs Çarşamba günü Psikolojik Danışman Ada Ümmühan Köse tarafından “Tarla Çalışanlarına Psikolojik İlk Yardım Çalıştayı” ve “Tarla Çalışanlarına Psikolojik İlk Yardım Çalıştayı” düzenlendi. Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği. Kadın Dayanışma Derneği’nden Füsun Doğan tarafından “Cinsiyet Rolleri Çalıştayı” düzenlendi.

İlk çalıştayda sahada çalışacak personelin travmaya duyarlı hizmet üretimine odaklanan yöntemlere katkı sağlamak ve hizmet sürecinin sağlıklı yürümesini sağlamak amacıyla manevi güçlendirme ve destek konularında detaylı paylaşımlarda bulunuldu. uzun vadede gerçekleştirilebilmesi için ikinci çalıştayda ise toplumsal cinsiyet rollerinin neden olduğu ayrımcılık ve eşitsizlik ve bu kapsamda yapılması gerekenler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Saha Çalışanları İçin Psikolojik İlk Yardım Atölyesi ve Fen İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları için Toplumsal Cinsiyet Rolleri Atölyesi’ne 25 personel katılırken, eğitimler belli bir program dahilinde devam edecek.

Bodrum Belediyesi 2019 yılından bu yana ürettiği her hizmeti Toplumsal Cinsiyet Eşitliği bakış açısıyla gerçekleştirmeye devam ediyor. Bodrum Belediyesi her türlü ayrımcılığa karşı bu tür atölye ve hizmetleri kararlılıkla ve sürdürülebilir politikalar çerçevesinde üretmeye devam edecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu