Haber

Paraşüt tutkunları Çameli’nin semalarını renklendirdi

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Karadağ’da bulunan eğitim pisti, onlarca yamaç paraşütü tutkununu ağırladı. Kendilerini boşluğa bırakan paraşütçüler, gökyüzünde renkli görüntüler oluşturdu.

Pamukkale Üniversitesi Havacılık Topluluğu’ndan yaklaşık 40 öğrenci, hafta sonu Karadağ Çameli’deki eğitim pistinde eğitim uçuşları gerçekleştirdi. Uygun iniş alanı ve elverişli rüzgardan yararlanan adrenalin tutkunları, yüzlerce metre yükseklikte güzel manzaranın keyfini çıkardı. Gökyüzünün paraşütlerle dolduğunu gören vatandaşlar uçuşları dikkatle izledi. Uçuşlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, pistin yapımında emeği geçen Çameli Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

“Pistimiz aynı zamanda insanımızın dinlenebileceği bir yer haline geldi”

Havacılık sporunu geniş kitlelerle buluşturmak istediklerini belirten Önder Cengiz Arslan, “İlçemiz Belevi Mahallesi Karadağ’da bulunan eğitim pistinde uçuşlar halen ziyaretçilerimize ve sporseverlere açık. Pistimiz de insanlarımızın buluştuğu bir yer haline geldi. Ancak hava sporları turizminde adından söz ettiriyor” diye konuştu. “Ayrı bir kademeli parkur olacak ve antrenmanlar atlamalı olarak hazırlandı. Yamaç paraşütü tutkunları için eğitim alanında yamaç paraşütü eğitimi verenler de var.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu